PNUD

Despre noi

Factorii de decizie

Coordonatorul Rezident ONU și Reprezentantul delegat al Secretarului General ONU este de asemenea liderul Echipei de Țară a ONU, având un rol cheie în coordonarea activităților de dezvoltare ale ONU în Moldova. Reprezentantul Rezident PNUD este reprezentantul Administratorului PNUD în țară și conducătorul oficiului de țară, având responsabilitatea pentru calitatea și durabilitatea activităților PNUD, inclusiv pentru procedurile și politicile PNUD.

Echipa PNUD Moldova

Date din octombrie 2017

Tip de contract               
Total   Femei Bărbați
Contract de servicii 91 49
42
Angajați PNUD 32 19 13

Echipa oficiului de țară PNUD Moldova

Nume Funcție Email
Dafina Gercheva Coordonatoare rezidentă ONU/Reprezentantă permanentă PNUD dafina.gercheva@one.un.org
Stefan Liller Reprezentant permanent adjunct PNUD stefan.liller@undp.org
Daniela Holban Coordonatoare asociată executivă PNUD daniela.holban@undp.org
Laura Bohanțova Coordonatoare comunicare laura.bohantova@undp.org
Anna Moghilda Coordonatoare comunicare (interimară) anna.moghilda@undp.org
Alexei Cracan Asistent Administrativ/Secția Comunicare alexei.cracan@one.un.org
Valeria Ieșeanu Consilieră Programe a Reprezentantului permanent/Șefă Programe PNUD valeria.ieseanu@undp.org
Valeriu Prohnițchi Specialist politici valeriu.prohnitchi@undp.org
Ana Moraru Specialistă junior politici a.moraru@undp.org
Corina Oprea Coordonatoare finanțe programe corina.oprea@undp.org
Alla Skvorțova Specialistă programe/Guvernare efectivă alla.skvortova@undp.org
Evghenii Goloșceapov Coordonator programe/Guvernare efectivă evghenii.golosceapov@undp.org
Mihail Belousiuc Coordonator asociat programe/Guvernare efectivă mihail.belousiuc@undp.org
vacant
Specialist/ă programe/Creștere incluzivă  
Victor Drăguțan Coordonator programe/Creștere incluzivă victor.dragutan@undp.org
vacant Coordonator asociat programe/Creștere incluzivă  
Inga Podoroghin Specialistă programe/Mediu & energie inga.podoroghin@undp.org  
Silvia Pana-Carp Coordonatoare programe/Mediu & energie silvia.pana-carp@undp.org
Cătălin Corman Coordonator asociat programe/Mediu & energie catalin.corman@undp.org
Ira Cebotari Consilieră Operațiuni a Reprezentantului permanent/Șefă Operațiuni PNUD ira.cebotari@undp.org
vacant Șef/ă Secția Procurări și suport operațional  
Tatiana Panfil Coordonatoare asociată procurări tatiana.panfil@undp.org
Olga Driga Coordonatoare asociată procurări olga.driga@undp.org
Iurie Tarcenco Coordonator asociat procurări iurie.tarcenco@undp.org
Tatiana Rybac Șefă Secția Finanțe tatiana.rybac@undp.org
Ion Rotari Coordonator asociat finanțe ion.rotari@undp.org
Ecaterina Chistruga Asistentă finanțe ecaterina.chistruga@undp.org
Cristina Lopata Asistentă finanțe cristina.lopata@undp.org
Diana Șchirca Șefă Secția Resurse umane diana.schirca@undp.org
Elena Moroșan Coordonatoare asociată resurse umane elena.morosan@undp.org
Valentin Țurcan Șef Secția ICT valentin.turcan@undp.org
Gabriel Mura Asistent Secția ICT gabriel.mura@undp.org
Iana Micușa Asistentă operațiuni iana.micusa@undp.org
Vladlena Glavan Asistentă operațiuni vladlena.glavan@undp.org
Sergiu Jereghi Șofer al Reprezentantei permanente sergiu.jereghi@undp.org
Ion Malanici Șofer/Curier ion.malanici@undp.org
Vadim Severin Șofer/Curier vadim.severin@undp.org

PNUD În lume

Ești la PNUD Moldova 
Mergi la Oficiul central PNUD