PNUD

Despre noi

Factorii de decizie

Reprezentantul Rezident PNUD acționează din numele Administratorului PNUD și este liderul oficiului de țară, fiind responsabil de calitatea și durabilitatea activităților PNUD, precum și respectarea procedurilor și politicilor PNUD.

Echipa PNUD Moldova

Date din ianuarie 2019

Tip de contract               
Total   Femei Bărbați
Contract de servicii 77 40
37
Angajați PNUD 32 17 15
Voluntari ONU 1 1  

Echipa oficiului de țară PNUD Moldova

Nume Funcție Email
Dafina Gercheva Reprezentantă rezidentă   dafina.gercheva@undp.org
Stefan Liller Reprezentant rezident adjunct   stefan.liller@undp.org
Viorica Josan Coordonatoare asociată executivă   viorica.josan@undp.org
Laura Bohanțova Coordonatoare comunicare laura.bohantova@undp.org
Valeria Ieșeanu Consilieră Programe a Reprezentantului rezident/Șefă Programe   valeria.ieseanu@undp.org
Dumitru Vasilescu
Specialist politici dumitru.vasilescu@undp.org
Ana Moraru Specialistă junior politici a.moraru@undp.org
Corina Oprea Coordonatoare finanțe programe corina.oprea@undp.org
Alla Skvorțova Specialistă programe/Guvernare efectivă alla.skvortova@undp.org
Alexandru Cocîrță Coordonator programe/Guvernare efectivă alexandru.cocirta@undp.org
Mihail Belousiuc Coordonator asociat programe/Guvernare efectivă mihail.belousiuc@undp.org
Andrei Darie
Specialist programe/Creștere incluzivă andrei.darie@undp.org
Olesea Cazacu Coordonatoare programe/Creștere incluzivă olesea.cazacu@undp.org
Elena Darii Coordonatoare asociată programe/Creștere incluzivă elena.darii@undp.org
Inga Podoroghin Specialistă programe/Mediu & energie inga.podoroghin@undp.org  
Silvia Pana-Carp Coordonatoare programe/Mediu & energie silvia.pana-carp@undp.org
Cătălin Corman Coordonator asociat programe/Mediu & energie catalin.corman@undp.org
Dorin Rotaru Consilier Operațiuni al Reprezentantului rezident/Șef Operațiuni   dorin.rotaru@undp.org
Denis Sușchevici Șef Secția Procurări și suport operațional denis.suschevici@undp.org    
Tatiana Panfil Coordonatoare asociată procurări tatiana.panfil@undp.org
Olga Driga Coordonatoare asociată procurări olga.driga@undp.org
Iurie Tarcenco Coordonator asociat procurări iurie.tarcenco@undp.org
Tatiana Rybac Șefă Secția Finanțe tatiana.rybac@undp.org
Ion Rotari Coordonator asociat finanțe ion.rotari@undp.org
Ecaterina Chistruga Asistentă finanțe ecaterina.chistruga@undp.org
Elena Moroșan Șefă Secția Resurse umane elena.morosan@undp.org
Natalia Gabatiuc Coordonatoare asociată resurse umane natalia.gabatiuc@undp.org
Valentin Țurcan Șef Secția ICT valentin.turcan@undp.org
Gabriel Mura Coordonator Livrare Servicii IT gabriel.mura@undp.org
Iana Micușa Asistentă operațiuni iana.micusa@undp.org
Vladlena Glavan Asistentă operațiuni vladlena.glavan@undp.org
Sergiu Jereghi Șofer al Reprezentantului rezident sergiu.jereghi@undp.org
Ion Malanici Șofer/Curier ion.malanici@undp.org
Vadim Severin Șofer/Curier vadim.severin@undp.org

PNUD În lume

Ești la PNUD Moldova 
Mergi la Oficiul central PNUD